- Crnogorski
- English
Predstavnici Elektroprivrede Crne Gore, na čelu sa predsjednikom Odbora direktora, Milutinom Đukanovićem, i izvršnim direktorom, Nikolom Rovčaninom, ugostili su danas, u TE "Pljevlja", predsjednika Vlade, Dritana Abazovića, kome su predočili značaj koji ovaj proizvodni objekat ima za našu kompaniju.
Upravo zahvaljujući nesmetanom radu TEP, sačuvana je energetska stabilnost naše zemlje u vremenu energetske krize, čiji su efekti, u prethodnim mjesecima, bili pojačani nepovoljnom hidrologijom.
Od naročitog značaja je i to što je TEP danas dostigla godišnji nivo proizvodnje, što znači da će, do kraja decembra, ostvarivati čisti profit.
TEP je, dakle, iznijela veliki teret u prethodnom periodu, a njen ovogodišnji učinak samo potvrđuje ispravnost ulaganja u ekološku rekonstrukciju, odnosno opredjeljenje rukovodstva EPCG da, uprkos svim pritiscima, istraje u odluci da sačuva proizvodnju u našem, trenutno, najznačajnijem postrojenju.
Realizacija projekta ekoloske rekonstrukcije TE teče predviđenom dinamikom, a investicija vrijedna 70 miliona EUR obezbijediće novih 20-25 godina rada ovog energetskog giganta.
Saopštenja za javnost
-
Đukanović za RTCG: EPCG realizuje investicije od nekoliko stotina miliona evra
1 day 5 hours -
EPCG i EBRD potpisali novi kreditni aranžman za proširenje VE Gvozd – investicija od 25 miliona eura za najveću vjetroelektranu u Crnoj Gori
2 days 5 hours -
EPCG proslavlja 115 godina u znaku novih energetskih iskoraka
2 days 8 hours
Saopštenja iz ostalih kategorija
-
Politika naknada EPCG
1 month 1 week -
Poslovnik o radu Skupštine akcionara
1 month 1 week -
ODLUKE XXIII SKUPŠTINE AKCIONARA
1 month 2 weeks
-
20.08.25
Đukanović za RTCG: EPCG realizuje investicije od nekoliko stotina miliona evra
-
19.08.25
EPCG i EBRD potpisali novi kreditni aranžman za proširenje VE Gvozd – investicija od 25 miliona eura za najveću vjetroelektranu u Crnoj Gori
-
19.08.25
EPCG proslavlja 115 godina u znaku novih energetskih iskoraka
-
11.08.25
U JULU POTROŠNJA VEĆA za 25,29 ODSTO
- Home
- Media centar
- Saopštenja za javnost
- ĐUKANOVIĆ I ROVČANIN UGOSTILI ABAZOVIĆA U TE PLJEVLJA
-
-
Solari 5000+ (70MW)
Saznajte više o Projektu i prijavite se
-
List "Elektroprivreda"
List „Elektroprivreda“ donosi aktuelnosti iz Kompanije i crnogorskog energetskog sektora
-
Kontakti za medije
Za sve potrebne informacije obratite se direkciji za odnose sa javnošću
-
Ušteda električne energije
Savjeti za uštedu električne energije.
-